Blog založen 9.2.2013
Design by Matty

Červenec 2015

Pauza vs. Odchod?

31. července 2015 v 15:14 | Matty |  O nás :P
Ahojte všichni.
Tady Matty. Tenhle článek bude trochu odfláklý, ale týká se celkem důležité věci. Určitě jste si všimli, že málo přidávám články. Kdo taky ne, že? No a tak by vás mohlo tak nějak zajímat, proč se to děje. Ano, psal jsem, že je to hlavně kvůli komentářů, ale je tady ještě jeden důvod. Ten důvod je, že mám druhý blog. Už celkem dlouho. Více jak rok. Myslím, že jsem se o něm kdysi už zmínil. Je to vlastně blog o mne. Jsou tam hlavně tagy, témata týdne, články ve kterých se nase*u nad mojí školou apod. :D No a upřímně, mě ten blog baví víc, než ten, na který právě koukáte. Pod článkem máte odkaz na blog, ale i na článek, kde je vše vysvětleno, proč nejspíš odcházím nebo si dávám pauzu. Spíš jenom tu pauzu od tohodle blogu, ale nevím na jak dlouho. Mezi tou dobou, co tady nebudu, budu přidávat na svém blogu, kdy chci začít úplně odznova. Byl bych rád, kdyby jste se na něj podívali, ale neberte ohled na moc staré články, prosím. :) Snad se vám tam bude líbit a budete psát vaše hrozně úžasné komentáře, které by mi tak strašně chyběli. Jste fakt super lidi! :) Jinak o můj komiks #BADCINDERELLA se nebojte. Bude pokračovat. Přece jsem se s tím nedělal zbytečně :D akorát nebude vycházet, tak často. Nebojte, že bych přestal komentovat. Já vaše články čtu, ale jenže na mobilu a přes něj nerad píšu komentáře. Třeba díl skleněné stěny bych si nenechal ujít! :) :D Tak snad mě pochopíte, můžete se vyjádřit i v komentářích. Čus Vydrus!

Blog : http://my-favouritesss.blog.cz

článek : http://my-favouritesss.blog.cz/1507/matty-is-back


Bella the Witch! - 1.Díl

30. července 2015 v 13:06 | Davchas |  Komixy
Je to konečně první díl mého nového komiksu,
je takový kratší, ale doufám, že se vám i tak bude alespoň trochu líbit.
Zatím Čau čau.

Více v celém článku!

TS4: Fotky - Natamera Cornflake

28. července 2015 v 3:00 | Davchasecake |  Fotky z The Sims
Tak, cześć!
Jsem opět, tady, pořád žiju a jsem zdráv, i když by si někteří přáli opak, ale to je teraz jedno. Udělal jsem siminku! Pane bože už zas? Já vím, že jsou mé siminky někdy hrozné ale ... Někdy? Spíš pořád. Sakra buďte už ticho a nechte mě to doříct. Nesnáším, když mi někdo pořád skáče do řeči, protože potom zapomenu, co jsem to chtěl vlastně říct. No jo, co jsem to vlastně chtěl? Chtěl jsem prostě powiedzieć (cz: povědět :D), že sice nedělám tak super bombaultradokonalosuprózní siminky jako dělá Matty, ale snad se vám bude alespoň trochu líbit. Dobře, ale běž už s tou polštinou do h*je. Tak jo, už dost polštiny. Teď už je mi konečně ctí vám představit mou siminku jménem Natamera Cornflake. Blbý přijmení? No a? Jedl jsem je když jsem jí vytvářel :DD Za to přijmení je okopírované z mé knihy, co píšu, takže to není zločin -_- No, už vás nebudu déle zdržovat, tak zatím do widzenia! Argh! Dost tý polštiny. Zatím Čau čau!
#trapnýčlánek #mojetrapnápolština #mojeodfláknutásiminka
Matty se ozval. Né! Proč?!

27. července 2015 v 10:33 | Matty |  O nás :P
Myslíte, že je normální, že mám na hlavě modrou paruku a tancuju jak idiot na písničku od One Republic - Love Runs Out? :'DD odkaz na písničku máte na konci článku! :D

Takže Děloha! :D
Po délší době zase vydávám článek. Doufám, že mi teď bude Davchas líbat ruce, že jsem tady přidával, když tady nebyl. Muhehehe :DD. A proč jsem vlastně 18. července nic nepřidal?! No, řeknu vám to upřímně. Málo jste komentovali! :D Protože u prvního dílu #BADCINDERELLA bylo jedenáct komentářu (za což vám strašně moc děkuju!) a druhého už jen dva nebo tři. Jako chápu, že tamten byl první díl a tak jste asi byli zvědaví, ale všichni jste napsali kladné ohlasy a u druhého už byli jen tři komentáře a vůbec si druhý díl přečetlo méně lidí. I na jiných stránkách jsem si všiml, že málo lidí komentuje. Chápu třeba, že Mrs. Cloe odjela pryč, ale od té doby už vás málo komentuje. Tím chci vyjádřit, že si strašně vážím Simky a April, které aktivně komentují a jejich komentáře vyzařují upřímností a vždy mě to moc potěší. Moc děkuju holky! Možná si říkáte, že dělám články kvůli toho, aby mi tam někdo napsal komentář, ale kdo ne, že? Samozdřejmě mě moc baví připravovat články pro vás, ale každého bloggera potěší, když mu nějaký čtenář pošle odezvu na jeho článek. Ať už je to rada, co zlepšit nebo vyjádření k článku. A také si myslím, že bloggera zklame, když mu nikdo nenapíše komentář. Pak se nedozvíme, jestli si to někdo přečetl, nebo něco děláme špatně apod. Proto je podle mě psaní komentářů dost důležité a povzbudí to toho tvůrce. A to je celý důvod, proč jsem nevydával. Čekal jsem, až se tam objeví další komentář. Čekání ukočilo vydání Davchasova dlouhého článku, který zakrývá čtvrtinu stránky a slovíčko "celý článek" mu nic neříká :DDD No, jinak už se asi zase pustím do vydávání a brzy můžete čekat další díl #BADCINDERELLA, který měl kladné ohlasy, za což vám moc děkuju!!! :)) Moc jste mě povzbudily!!! Máte na to talent :D Jinak bych chtěl udělat nějaký speciálek za 100 odběrů na našem YouTube (k)anále, ale jaksi se Davchas do toho asi nemá, protože MI NENÍ SCHOPNÝ ZAVOLAT NEBO JINAK MĚ ZKONTAKTOVAAT!! :'DDD Takže to už bude asi vše. Doufám, že se vám tenhle divný článek líbil a zatím ČUS VYDRUS!

Bella the Witch! - 1. díl vyjde 30. 7.

27. července 2015 v 6:00 | Davchas |  Komixy
Hola!
(Už zase -_-)
Je tomu už docela dlouho, ale slíbil jsem vám tento komiks, který vyjde už 30.7, vypadá to, že je to komiks na více sérií. V té první sérii je osm dílů, tak doufám, že vás, ten komiks bude bavit a že jsem se s tím nepatlal zbytečně :DD Já vím, že se to asi každému líbit nebude, ale ... Snad bude :DDD Já už nevím, co tu mám psát. Jo, jinak se můžete těšit na takovou mini sérii fotek s názvem "Utahujeme si ze simíků" mnoha z vás už asi ví, o co jde. Budu tam prostě fotit nějaké faily mých simíků, nebo vám tam ukážu nějaký mód do the Sims a bude to prostě takové blbnutí se simíky :DD Má to za účel pobavit lidi, ať už tam budou jakékoliv šílenosti, nic z toho není myšleno na nějakou osobu, nic z toho nebude myšleno vážně :)) Tak doufám, že se vám bude ten první díl líbit. Do komentáře mi můžete napsat, co si myslíte o novém komiksu a o té nové sérii "Utahujeme si ze simíků". Jinak na úvodní fotku komiksu "Bella the Witch" se můžete podívat v rubrice "comics" :D TO, už bude asi tak všechno, takže se mějte super, užívejte léta,
hrajte The Sims a zatím Čau čau :)

Více v celém článku!

Som zpeť!

26. července 2015 v 11:13 | Davchasecake |  O nás :P
Takže Čus!

Jsem tu opět zpátky v České republice (bohužel) a docela dlouho mi trvalo než jsem se dokopal na tenhle článek :DD Jelikož je strašné horko a já dneska jdu do Zoo, včera jsem byl na chatě a předevčírem jsem byl na kole. Nikdo totiž nechce sedět doma u počítače na kožené židli a za chvilku se potit jako lachtan na suchu XD Takže se omlouvám za moji neaktivitu. Jinak pořád přemýšlím, jestli už mám začít vydávat svůj hororový komiks, nejsem si tím moc jistý, že by se to někomu líbilo, už mám napsaných osm dílů. V komentáři se o tom můžete rozepsat (jestli se vám chce. Ovšem pokud na tom budete s tou letní leností stejně jako já, radši nic nepište :D) jestli bych ten komiks měl začít vydeávat ;) Dneska v noci v Ostravě pršelo a co vy, taky jste si užili chladného deštíku? Já jsem v tom deštíku jednou jel na kole a víte, jak to dopadlo? Nijak, ležel jsem v posteli s horečkou:D Počkat já vím, že jsem nudnější než dvojice Obama a Putin style, ale ještě neodcházejte! Mám pro vás další novinu. Vymyslel jsem námět na nový článek! Yeey, Davchas umí myslet :D Prostě to bude o tom, že nafotím nějaké srandovní fotky z The Sims a uvedu je v článku. Budu si ze simíků tak trochu různě vystřelovat a různě si hrát s jejich osudy! Muhahahahahah -_- Vážně? No prostě vydám jeden díl a uvidíme, jak se vám to bude páčit, hej? Hej :DD Myslím, že tohle už bude pomalu vše, co jsem chtěl tímto článkem říct. Konečně! Takže zatím ČaU čAu!

I-dont-believe-you.gifbff4ad08142541884657262228_700wa_0.gif#BC ♦ část druhá - Neboj se...

18. července 2015 v 0:00 | Matty |  Komixy
diamantAhojte lidičky! diamant
Tady Matty! A tento týden je tu další díl mého komiksu "#BADCINDERELLA". Bouncing bunny Doufám, že se vám bude líbit. Bouncing bunny Samozřejmě svůj názor můžete napsat do komentáře. Jelikož mi to u focení minulého dílu spadlo Bang *257*, tak jsem musel dělat kulisy znova, takže pokud by něco nesedělo, tak se za to omlouvám. loveyouuu Tak už nebudu zdržovat. Přeji hezké počtení a hezký zbytek dne :)

Claudia Brown.

15. července 2015 v 11:54 | Matty |  Fotky z The Sims
Ahojte! :))
Tady zase já a konečně s dalším článkem! Jelikož jsem se kvůli Mrs.Cloe naučil upravovat fotky ve Photoshopu, tak teď jenom upravuju, upravuju a upravuju. Vytvořil jsem jednu siminku. Jmenuje se Claudia Brown a to oblečení, které má na sobě, by nemusela mít, kdyby nebylo úžasné Simky, která mi poslala odkaz na tohle úžasné oblečení z mého oblíbeného seriálu American Horror Story! :D Děkuji! :) Jinak mockrát děkuji za povzbudivé komentáře u mého nového komiksu! Druhý díl výjde už v sobotu! Juchůůů! :D Tak já už nebudu zdržovat a pojďme se kouknout na ty fotky. Byl bych moc rád, kdyby jste mi do komentáře napsali váš názor na tyhle 2 fotky a siminku. :) Předem děkuji a zatím Ahoj! :D
P.S.: Vím, že je to odfláklý článek, ale celkem pospíchám, tak snad vám to nebude vadit. :D


#BC ♦ část první - Nostalgie

13. července 2015 v 20:00 | Matty |  Komixy
Zdravím Vás, naší milí čtenáři i nováčci! Dnes mám pro vás menší překvápko! thawake-1.gif image by Salisko "Co? Jaký překvápko?"
Dnes jsem si pro vás připravil první část mého nového komixu! 692 nový komix nese název "#BADCINDERELLA". Angličtináři si to už jistě přeložili a pro ty, co ne, tak vám to přeložím já Bouncing bunny znamená to "ŠPATNÁ POPELKA". Ano, ano... řeknete si "Ježiši! Popelka, ta ohraná klasika... oh, bože.", jenže tohle není ledajaká Popelka! Tohle je Špatná Popelka. Ale já už vás nebudu zdržovat a přeji poklidné čtení a do komentáře mi zatím můžete popsat své pocity z prvního dílu. Přeji hezký zbytek dne!
P.S.: Nakonec jsem celej komiks předělal. A rovnou jsem ho udělal do TS4. Původně měl být v TS3 a měl být o úplně nečem jiném. Ti co byli dnes na hromadném chatu od Mrs.Cloe a Džejný, tak jste mohli vidět původní úvodku k původnímu komiksu v TS3, ale ten se mi nelíbil, tak jsem udělal něco ÚPLNĚ jiného :D Vše jsem stihnul během dnešního odpoledne, tak omluvte případné gramatické chyby apod. :)

Ehm omluva? :D

9. července 2015 v 20:18 | Matty |  O nás :P

Dobře v klidu. Než mě ukamenujete, znásilníte, stáhnete z kůže, uvaříte, sníte, zabijete, umučíte, tak mě to nechte aspoň vysvětlit :D
Podle horního červeného nápisu na stránce (ano, tohle je moje hrozné vyjadřování, seznamte se :D) jsem sliboval, že článek výjde 8.7.2015. Ehm, jenže on jaksi nevyšel :D Určitě se nemužete dočkat, až mě znásilníte :DD ptáte, proč ten článek nevyšel. Ten článek nevyšel z jednoho prostého důvodu a ten zní - NEMĚL JSEM ČAS! :D Jak originální, že? :D Ale, je to tak, jak říkám píšu. Prostě jsem neměl čas, ale kdybych se přemohl a narychlo něco zbabral, tak by to bylo velmi odfláknuté a to by se vám nemuselo líbit. :) Takže radši buďte rádi. Dnes jsem taky neměl moc čas, ale teď k večeru už nějaký mám a rozhodl jsem se vás o tom infromoval, protože sám nemám rád ten pocit "nevědomosti". Nevím, jestli se tomu tak říká (:DD), ale prostě nemám rád, ten pocit, když nejsem informovaný. :D Jinak chci poděkovat všem, co napsali komentář k minulému článku, ale chci se omluvit, že jsem vám neodepsal, protože jsem si to četl na mobilu a po mé zkušeností s autokerakcí (takový ten opravovač vět a slov na mobilu :D) , tak už radši na blog přes mobil nepíšu. I když už jsem si to v nastavení odstranil, ale i tak nerad píšu na mobilu gramatický správně (háčky, čárky). Nejradši na mobilu píšu bez háčků a čárek, abych to napsal rychle a nemusel furt dlouze ťukat na háčky a čárky. Snad mě chápete, protože moje vyjadřovací schopnosti jsou na bodu mrazu. :D Jinak jsem rad, že jste chápaví a nevadí vám, že články nebudou každý den. Musím říct, že vás mám moc rád :D -chvilka dojetí- :D Také mě hrozně potěšil komentář od Mrs.Cloe, kde mi trochu lichotila :'D -moment, červená se- :D Ne, jsem rád, že se ji moje odfláklý články líbí :D Jo a April nechej tu zbraň nabitou! Davchas přijede 23.7.2015, tak číhej a pak už víš, co máš dělat :DD rozemel ho na kousíčky!!!:DD neee, tak krutý nejsem :D ... možná :D . No, už vlastně nevím, co víc napsat :D Haló! Probuďte se! Já vím, že je ten článek možná trochu nudnější, ale slintat a chrápat mi tu nebudete! :DD Jinak jsem zrovna vytvořil novou siminku. Dal jsem ji jméno Barbara, protože jsem opravdu nevěděl, co ji dát za jméno :D Celkem se mi líbí a je to mutant víla! :D Jinak první díl minikomiksu se blíží, dámy a pánové! :)) Už se těšíte? Aspoň trošku? Ne? Tak nic :D Jinak první díl bude trošku kratší než ostatní, ale snad vám to nebude vadit :)) Jinak ten minikomiks bude mt asi pět dílů :)) No nic, tak to už bude asi všechno. Dole máte fotku mojí nové siminky a jestli jste to dočetli až sem, tak napište na závěr do komentáře tohle --->bundaha!<---, vlastně ani nevím, co to znamená :DD Teď jsem si to vymyslel :D No nic, tak zatím ČUS VYDRUS! :)

Menší informační článek.

5. července 2015 v 13:11 | Matty |  O nás :P

no, neříkejte, že to není roztomilý? :33 :'))) úplně "ťuťu ňuňů" :'DD ok, od kluka to zní opravdu divně :'DD #NOHOMO :'D

Takže Děloha! :D Už kompletně kašlu na nějaké "Aloha", když děloha je mnohem lepší :D

Jak už jste si mohli přečíst v názvu článku, tak tohle bude "Menší informační článek", který nikoho nebaví.
Většinu lidí nebaví informační články, ale pokusím se vás neunudit k smrti :) Jsem to, ale milý človíček, že? :D Hlavní informací je to, že můj spoluadmin Davchasekake (nebo tak nějak :D) odjel do Španělska. A ani vám to neřekl! Nezlobte se na něj Jo zlobte se na něj! Sejmi ho Katee nebo April! :DDD , on vám to "určitě" zapoměl napsat :D No, nevím jestli něco přidá. No a o to jde :D Já totiž nemám každý den čas (např. včera) a tak nemám čas ani vydat nebo napsat článek. A Davchas si ani nepřednastavil články. Rebel. :'D No a tak budou články vycházet nepravidelně, konkrétně třeba obden. Samozdřejmě se pokusím vydávat články pravidelně, ale někdy to prostě nejde. Tak snad to pochopíte. Jinak jsem rád, že Katee opět začala komentovat :) Jo, jinak jak jsem si s Katee psal, tak mi připoměla, že pořád nevyšel můj módní TS4 magazín. Vím, že se na něj hodně lidí těší, ale budu jeho vydání muset posunout. Důvod je jednoduchý. Mám odinstalované TS4 a nemám dofocené všechny fotky do magazínu. Jasně, teď všichni řeknete, ať si TS4 zpět nainstaluju, jenže to nejde, jelikož fotím pro vás ten minikomiks a kdybych měl zase smazat TS3, tak bych se obával, že ten minikomiks nestihnu nafotit do konce prázdnin. Takže magazín výjde okolo září :) Jinak teď asi půjdu nafotit nějaký fotky z TS3 a trochu si pohraju s Grafikou a pak to sem někdy hodím. A co vy? Jak prožíváte léto? Je u vás taky takové vedro? :o Poslední dobou mě štve takový ten pocit, když je takový vedro, že chci jít na koupák, ale pak tam jít nechci, protože tam jsou miliardy lidí ._. No jo no. Tak tohle bude pro tenhle článek všechno a zatím ČUS VYDRUS! :'DD

▲▲▲ Photos by Matty : Sisters ▲▲▲

3. července 2015 v 10:49 | Matty |  Fotky z The Sims
Děloha! em... teda... Aloha! :D ale děloha zní mnohem lépe!
Předem musím pochválit mého spoluadmina Davchasekake, jelikož vydal včera článek, když jsem nestíhal. Děkuji ti a můžeš se hrdě poplácat na rameni. Právě aktuálně pro vás připravuju prázdninový minikomiks, což mi zabralo skoro celý včerejší den, takže jsem já nic nepřidal. Ale bude to stát za to! Sice je to minikomiks, ale snad se vám to bude líbit. Ale o tom tenhle článek naštěstí není. V The Sims 3 jsem si vytvořil dvě siminky (hahaha... lesbyyyy!!! :D) a rozhodl jsem se, že s nima nafotím pár fotek. Bože, to zní tak strašně úchylně :D A čirou náhodou to jsou sestry. :D No a tak tady máte finální výsledek. Snad se vám fotky budou líbit a nezapomeňte se zapojit do diskuze na konci článku. Velmi by mě to potěšilo. Jinak jsem velmi rád, že nám opět Katee komentuje články. Ještě aby začala sama blogovat a bylo by to ještě lepší! :D Ok no, ale starý TS časy byli dobrý! :D Jinak aby jste se v těch fotkách vyznali, tak ta černovláska se jmenuje Božena :D Marleen a její sestra (zrzka) se jmenuje Gertrůůůda :DDD Jane. Tak snad se vám budou fotky líbit. Zatím Čus Vydrus! :D


Fotky z TS3: Twinbrook

2. července 2015 v 22:40 | Davchas |  Fotky z The Sims
Hola :)) Vítám vás všechny u mého dalšího článku.
V tomto článku se blíže podíváme na město Twinbrook z dodatku The Sims 3 Povolání snů. Musím se přiznat, že tohle město nemám vůbec rád. Je tu hned několik důvodů. Za prvé tam není moře. Za druhé přímo hrozné počasí, neustále je tam mlha a zataženo. Dle mého názoru je to strašně deprimující město. To už je mnohem hezčí moonlight false nebo midnight hollow než tohle. No, ale to posoudíte sami. Vyfotil jsem několik zajímavých míst, o kterých si myslím, že stojí za zmínku. Myslím, že tohle město ještě skrývá mnohá tajemství, jenže já nemám tolik času a nálady abych je všechny prozkoumal. Do komentáře mi můžete napsat, zda se vám podle mých fotek město líbí, nebo jaké město z The Sims 3 máte nejraději :)) To by bylo na úvod tak všechno, takže už vás nebudu nadále zdržovat a jdeme na to!Fotky z TS3 - Craig a Emily

1. července 2015 v 17:42 | Davchas |  Fotky z The Sims
Ahojte všichni!
Po velmi velmi, ale už opravdu velmi dlouhé době je tu zpět Davchaaas :D NoPe! Včera jsem pro vás až do devíti večer fotil fotky z mé nové rodiny v The Sims 3. Craig a Emily jsou velmi originální jména, ale jiné mě nanapadly XD V tomto článku vám představím je i jejich nově vybavený dům. Moc peněz nemají takže od toho jejich domu moc nečekejte. Oba bydlí ve městě jménem Starlight Shores, které se objevilo v dodatku Showtime, jak už asi všichni vědí. Emily pracuje ve vědecké laboratoři a Craig pracuje jako novinář. Oba jejich šéfové jsou strašně otravní. Pořád chtějí aby četli nějaké knihy. Například včera Craigův šéf chtěl, aby si přečetl něco o žurnalistice a tak jsem zašel do obchodu, kde samozřejmě knihy neměli, pak do městské knihovny, kde ji také něměli a potom do knihkupectví, kde jsem projížděl celé seznamy knih, co tam byly. Nikde však nebyla ikonka s žánrem, který jsem potřeboval. Žádná kniha o žurnalistice zkrátka neexistuje! :DD Kdyby jste někdo o takové knize věděl, napište to, když tak do komentáže :)) Jinak je Emily nějakým nedopatřením těhotná :DD Opravdu, ale nerozumím tomu, proč se těm siminkám musí změnit oblečení, když jsou těhotné. Vždyť je to tak hnusný oblečení! Víte, obvykle se ven chodí v normálním teplém oblečení, jenže Emily byl přednastaven župan :DD No, když o tom ale tak přemýšlým, v županu je docela teplo :DD Představte si, že je venku mínus deset stupňů a vy tam jdete v županu :D No nic, už se tu nebudu nijak rozepisovat, abyste se na ty fotky podívali ještě dneska. Tak zatím ČaU čAu!

Více v celém článku!

Nový Design blogu! Yaaay!

1. července 2015 v 10:59 | Matty |  Mattyho grafika
Aloha Děloha :D
Tady opět Matty a tohle bude takovej odfláklej článek, jelikož tenhle článek bude o odfláklém novém dessu. Minulý dess už mě nebavil a řekl jsem si "Sakra! Je léto, chtělo by to něco veselejšího!", a tak jsem se rozhodl, že nebudu nějak moc nový dess hrotit, ale zkusím ho udělat trochu úplně jinačím stylem, než jsem dělal. A mojí hlavní prioritou bylo, že na něm musí být něco s létem a veselý barvy. A nakonec tam je šedá -.- :DDD *facepalm. Ale náhodou je tam i vyblitá zelená a melounyyy! Hureyy! :DD No, neříkejte, že nejíte melouny! :D No celkově je nový dess odfláklý a nemyslím si, že by se nějak moc povedl. Tak čekejte na lepší :D To, co si o designu myslíte vy, mi můžete napsat do komentáře! :D Ale slušně :D Jinak Davchas (druhý admin) prý údajně chystá článek, tak doufejte, že ho vydá. Já pro vás taky chystám článek, tak se těšte! :D To bude zatím všechno. Informace o dessu psát asi nebudu, jelikož to většinu nezajímá, ale kdyby jste cokoliv chtěli vědět, tak se můžete zeptat v Komentáři. Ale ne, že mi tam někdo napíše úkol do matiky :D Ikdyž jsou prázdniny. Tak zatím ahoj! :D